top of page
Snímek obrazovky 2021-06-10 v 14.43.53.

O TEREZE BERÁKOVÉ

Když se mě někdo zeptá, jak bych se definovala, odpovídám: ,,jsem podnikatelka, psycholog a psychoterapeut.“ Samozřejmě, že stejně jako my všichni, ve svém životě zastávám i mnoho dalších, často osobnějších, rolí.

 

Přesto, že se svět businessu a pomáhajících profesí, kterou psychologie a psychoterapie bezesporu je, zdají být jen dvěma opačnými póly, které nemají nic společného, já se vám ze své perspektivy budu snažit ukázat, že tomu tak být nemusí. Osobně tyhle dvě odvětví vnímám jako sílu Jin a Jang – na první pohled opačné, ale doplňující se síly.

5 let

JEDNOOBOROVÁ PSYCHOLOGIE

Na Pražské vysoké škole psychosociálních studií

5 let

 SEBEZKUŠENOSTNÍ VÝCVIK

V psychodynamickém směru

za 7 měsíců

CERTIFIKOVANÝ KOUČ

Zaměřen na sebepoznání, psychologické uvažování, práci s motivací a hodnotami.

5 let

PODNIKÁNÍ

V rámci podnikání i mé odborné praxe nyní působím a rozvíjím se pátým rokem.

Snímek obrazovky 2021-11-04 v 13.46.41.png

Moje cesta vzděláním

Vystudovala jsem jednooborovou psychologii na Pražské vysoké škole psychosociálních studií. Absolvovala pětiletý psychodynamicky orientovaný sebezkušenostní výcvik. Ve své praxi se aktuálně pohybuji v oblasti diagnostiky a poradenství u dětí. V oblasti terapeutické praxe pak v individuální online psychoterapii pracují výhradně s dospělou klientelou.

V rámci podnikání i mé odborné praxe nyní působím a rozvíjím se pátým rokem.

Proč zrovna tohle?

Mé PROČ jsem se rozhodla studovat psychologii, byla obrovská touha pomáhat lidem kolem. Na cestě sebezkušenosti jsem se ale naučila, že člověk v první řadě musí pomoci sám sobě. Poznat sám sebe, své hodnoty, vize, cíle, ale také své démony. Zkrátka otevřít Pandořinu skříňku, vyjít ze své nevědomosti a stávat se vědomým. Zjistila jsem, že ve chvíli, kdy se vám podaří zajistit sebe, své potřeby, svou rodinu a blízké, můžete mnohem, mnohem více dávat druhým. Času, energie, ale i peněz. Což bylo i mé velké vnitřní téma. V oblasti pomáhajících prací neustále balancujete na laně touhy pomáhat druhým a potřebou zajistit sebe a svou rodinu. I díky podnikání, které mě neskutečně baví, jsem v sobě našla mnohem větší klid a svobodu vykonávat a rozvíjet svou osobnost v roli terapeuta. 

Snímek obrazovky 2021-11-04 v 13.55.38.png
Snímek obrazovky 2021-11-04 v 13.49.19.png

Vše potřebuje svůj čas

Na samém začátku jsem se poměrně dlouho snažila na sílu tyhle dva světy propojit a nevěděla jak. Někdy ale věci přijdou, když jsme připraveni, ne když je potřebujeme, a tak jsem všechny odpovědi na své otázky, našla cestou. Podnikání (pokud vytrváte a nesejdete z cesty) je velkým učitelem.  Naučí vás jít přes strach, poznat sebe samotné, nutí vás neustále vystupovat ze své zóny komfortu, učí vás disciplíně, učí vás komunikaci s lidmi, kteří vnímají svět úplně jiným pohledem. A především! Naučí vás převzít zodpovědnost za svůj život, svůj úspěch i neúspěch, za svá rozhodnutí. 

To naučilo podnikání mě a to je v konečném důsledku i to, na čem často pracujeme i v rámci terapie. Na zvědomování nevědomých myšlenek, rozhodování, chování, zkušeností a emocí. Posílit odvahu opustit minulost a stát se tvůrcem svého života. 

Co tím chci říct?

A tak se cestou, tyhle dva světy spojily a začaly dávat smysl tak nějak dohromady. V synergii. Dneska tak mohu pozitivním způsobem (alespoň v to doufám) ovlivňovat  a inspirovat další desítky a stovky lidí nejen během terapie, ale i v rámci osobního rozvoje a budování svého podnikání. 

Smyslem tohoto webu je podněcovat, inspirovat, podpořit, třeba ale i naštvat, vydráždit vás k tomu, abychom se vrátili k sobě samým. Ukázat, že vše se děje zevnitř ven - ne naopak. Kromě informací a vědomostí, které jsem na své cestě nasbírala s vámi chci ale sdílet sebe samu. Rozhodla jsem se být odvážně zranitelná, sdílet s vámi svůj příběh a zkušenosti. Protože jsem ale rozhodně nezažila a neprožila vše, co ve vašem životě vy, potkáte tu i příběhy lidí z mého okolí, mých přátel, blízkých, mých klientů a třeba i vaše. Ale vždy a pouze jen se svolením autora příběhu. 

 

Budu nesmírně vděčná, když tu společně vytvoříme inspirující a podporující prostředí pro každého, kdo se rozhodl jít cestou, která možná není snadná, ale stojí za to. Cestou poznání. 

Snímek obrazovky 2021-11-04 v 14.02.11.png
bottom of page